Prof. Dr. Eric Barrett- „Egyedül vagyunk-e az univ (2012-02-26 -- 2012-03-05)

Időpont: 10:00
 Helyszín: Társalgó

Vasárnap 10 órától a társalgóban kerül sor az előadásra egyetemi istentisztelet keretében.
Prof. Dr. Eric Barrett a NASA kutatómunkatársa, a Földmegfigyelési Tudományok tanácsadója és a Bristoli Egyetem műholdas távérzékelési kutatóközpontjának korábbi igazgatója. Keresztyén értékeket valló tudós, aki a tudományos vizsgálódásai során nem ábrándult ki a hitéből, sőt jobban megerősödött benne. Szaktanácsadóként dolgozott angliai és külföldi kormányszervezeteknél, nemzetközi testületeknél (FAO, UNDP, UNEP, UNESCO ÉS WMO), és az ENSZ szervezeteinél. 2001-ben pedig a Nemzetközi Hidrológiai Társulat elnöke lett.
Az „Egyedül vagyunk-e az univerzumban” című előadása során a professzor úr a következő kérdéseket járja körül: Van-e bizonyíték idegen életforma létezésére? Mennyire egyedülálló az emberi faj? Emellett bepillantást nyerhetünk az űrkatatás jelenlegi állásába is.Minden érdeklődőt szeretettel várunk, az előadás után pedig lehetőség lesz személyesen is beszélgetni a professzor úrral.

2024. április 24. Szerda
György napja